Meble nierdzewne


Podstawą każdego lokalu gastronomicznego jest higieniczne, bezpieczne i ergonomiczne zaplecze kuchenne. Ergonomia stanowiska to wyższa wydajność i w konsekwencji wyższy zysk, dlatego warto przygotować się przed doborem mebli do restauracyjnej kuchni.

Na rynku dostępne są dwa rodzaje meble ze stali nierdzewnej. Skręcane (tanie i łatwo dostępne), oraz meble spawane (wykonywane na zamówienie) posiadające zdecydowanie większą stabilność. Najważniejsze jest dobrze zaprojektowane zaplecze kuchenne i rozmieszczenie sprzętów w jego wnętrzu. Ważna jest jednak również kwestia jakości mebli ze stali, ich wymiarów, możliwości regulacji czy sposobu mocowania półek i regałów.

Stół przyścienny z półką, to podstawowy mebel w kuchni - miejsce, z którego kucharz korzysta najczęściej. Dostępne są również stoły bez półek, jednak jest to dodatkowe usztywnienie konstrukcji i dodatkowe miejsce na sprzęt. W ofercie posiadamy również stoły z szafką i szufladami oraz stoły ze zlewem.

Wszystkie stojące meble mają możliwość regulacji wysokości poszczególnych nóg - przydatne przy dostosowaniu wysokości do innych urządzeń w kuchni a także do nierówności posadzki.

Stal nierdzewna to najlepszy materiał do produkcji tego typu wyposażenia. Najczęściej jest to stal z dodatkiem chromu. Jej zaletą jest odporność na różnice temperatur, korozję czy łatwość w utrzymaniu czystości.

Zobacz pełną ofertę mebli nierdzewnych